Menu

Ciekawostki z świata transportu

Na blogu będzie można śledzić najnowsze ciekawostki ze świata transportu.

Kobiety w transporcie

rafus2001

images1Wydawałoby się,że ciężarówki i transport są tylko dla mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Okazuje się,że coraz więcej młodych dziewczyn idzie właśnie w tym kierunku. Fascynacja motoryzacją dotyka coraz liczniejszą grupę dziewcząt. Pytając się dlaczego właśnie ciężarówki, mówią że jest to coś niesamowitego, co daje im radość, spełnienie, satysfakcję oraz swego rodzaju wolność. Można to zaobserwować na różnego rodzaju portalach społecznościowych, gdzie są bardzo aktywne i chcą zaznaczyć, że wcale nie są gorsze od mężczyzn. Prowadzą videovlogi i cieszą się dużą popularnością oraz zrozumieniem i wsparciem od mężczyzn, aby robiły swoje i nie przejmowały się tym co mówią inni. Przedstawię wam kilka z nich.( Wszystkie brały udział w programie polscy truckersi).

 Patrycja (Almerka). Młoda dziewczyna, która jak mówi kocha to co robi.

 

Następna to Renata (Helka). Pracuje w tym zawodzie parę ładnych lat. Jeździ ze swoim mężem.

Następne są bliźniaczki- Małgosia i Monika. Jeżdżą w długie trasy również z ładunkami niebezpiecznymi.

Ostatnia to Iwona. Przebyła długą drogę od MISS aż do"American Trucker". Była miss podkarpacia, później nauczycielką angielskiego, następnie kierowcą na trasach międzynarodowych, kolejne były gabaryty- woziła ogromne skrzydła do turbin wiatrowych. Obecnie spełnia swoje marzenia w Ameryce i jeździ ciężarówką. Jest bardzo aktywna. Prowadzi wiele akcji między innymi budowę siłowni dla kierowców wraz z marką Mercedes-Benz.

Oraz wiele,wiele innych ....

 

 

 

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • moto-home

  Widziałem już takie przypadki że kobieta siedziała za kółkiem ciężarówki. Ciekawa sprawa;)

 • Gość: [Vivomark] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Sam jestem kierowcą i szczerze mówiąc też zauważam coraz więcej kobiet siedzących za sterem takiej ciężarówki. Przyznaję, że wygląda to bardzo fajnie a szczególnie gdy dziewczyna potrafi dobrze jeździć. Jednak według mnie słabo ma się taka praca z późniejszym macierzyństwem.. także ta profesja to raczej dla samotnych kobiet ;)

 • rewozu

  Coraz więcej można dostrzec kobiet na drogach i jak dla mnie to bardzo pozytywne zjawisko bo w końcu jakieś urozmaicenie w tych ciężarówkach. Ponad to fajnie to wygląda jak mała kobieta prowadzi wielką maszynę i kilkanaście ton na pace :D
  _____________
  take-me-away.pl

 • azure91

  Jak dla mnie kobieta za kółkiem to bardzo odważna kobieta. Większość z nich nie usiadła by za sterami takiego potwora a jednak znajdują się te perełki jedne na milion ;) _____________
  maketransporteasier.pl

 • yorisk

  Moja żona chciała kiedyś spróbować bo ja jestem kierowcą i planowaliśmy w ten sposób odłożyć jak największą sumę pieniędzy. Udało się i polecam takie rozwiazanie młody. Potem pieniążki z 5 lat pracy można zainwestować np. jak my we własny sklep i dom :) Z tego jest pieniądz, naprawdę.
  ____________
  love-trucks.pl

© Ciekawostki z świata transportu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci